Kursstart oktober 2019

Dag, tid, sal och lärare

För att se hela schemat för kursen gå till sidan Schemavisare och sök efter din kurs genom att ange gruppnamnet i rutan Ange Id. Sedan väljer du vecka 42.

Om du ska läsa en distankurs så kommer du att få ett mail med information om kursen av din lärare mellan 14-18 oktober.

ÅV1910ADM01K26
Administration
Lärare: Anna-Karin Martinsson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.13:00
Sal: D35

ÅV1910ANI01K26
Animation
Lärare: Richard Gulledge Jr
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.13:00
Sal: E46

ÅV1910AKU0K2468 och ÅV1910AKU0K19EMVO
Akutsjukvård
Lärare: Pia Segerhammar
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: F14

ÅV1910BAS0K12 och ÅV10BAS0K1926BF
Barns lärande och växande
Lärare: Charlotte Myr
Första lektion: Måndag 14 oktober kl. 09:00
Sal: C14

ÅV1910BIO01K48
Biologi 1
Lärare: Hans Dahlkvist
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 13:00
Sal: C23

ÅV1910BIO02K15 och ÅV1910BIO02K1915NV
Biologi 2
Lärare: Ulf Silfverling
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.08:30
Sal: B17

ÅV1910ENG05K37
Engelska 5
Lärare: Ulrika Karlsson
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: E36

ÅV1910ENG06K15
Engelska 6
Lärare: Ulrika Karlsson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: B44

ÅV1910ENG06K26
Engelska 6
Lärare: Bodil Engelshtein
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: E37

ÅV1910ENG06Q2
Engelska 6, kväll
Lärare: Bodil Engelshtein
Första lektion: Tisdag 15 oktober 17:30
Sal: E37

ÅV1910ENG07K26
Engelska 7
Lärare: Hani Halilovic
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: C14

ÅV1910ENG07Q3
Engelska 7, kväll
Lärare: Hani Halilovic
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 17:30
Sal: E37

ÅV1910GRENBK248
Engelska grundläggande, delkurs 2
Lärare: Bodil Engelshtein
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: C14

ÅV1910GRENCK3579
Engelska grundläggande, delkurs 3
Lärare: Fruta Habtom
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: E37

ÅV1910GRENDK3579
Engelska grundläggande, delkurs 4
Lärare: Jim Haney
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: C23

ÅV1910FIO01K48
Filosofi
Lärare: Run Gröndahl
Första lektion: Tisdag 15 oktober kl. 13:00
Sal: D45

ÅV1910ETI0K48 och ÅV10ETI0K1948VO
Etik och människans livsvillkor
Lärare: Tomas Lundberg
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 13:00
Sal: F13

ÅV1910FRA01Q3
Franska 1
Lärare: Leif Karlenstedt
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.17:00 till 21:00
Sal: C16

ÅV1910FOT01K15
Fotografisk bild 1
Lärare: Richard Gulledge Jr
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: E46

ÅV1910FOT02Q2
Fotografisk bild 2
Lärare: Richard Gulledge Jr
Första lektion: Tisdag 15 oktober eller tisdag 22 oktober 17:30
Sal: E42

ÅV1910FY01AK159
Fysik 1a
Lärare: Martin Klang
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 08:30
Sal: B34

ÅV1910FY02K37
Fysik 2
Lärare: 
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: B31

ÅV10FY02K1937NV
Fysik 2
Lärare: Peter Edling
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:25
Sal: B34

ÅV1910FÖR01K26
Företagsekonomi 1
Lärare: Martin Roth-Lundin
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: D38

ÅV1910FÖR02K48, ÅV1910FÖR02K1948EK, ÅV1910FÖR02K1948ST
Företagsekonomi 2
Lärare: Björn Johansson
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 13:00
Sal: D35

ÅV1910HI01BK37
Historia 1b
Lärare: Run Gröndahl
Första lektion: Tisdag 15 oktober kl. 09:00
Sal: D38

ÅV10HAL0K1937BF
Hälsopedagogik, Barn och fritid
Lärare: Åsa Larsson
Första lektion: Tisdag 15 oktober kl. 09:00
Sal: B33

ÅV1910HAL0K1926VO och ÅV1910HAL0K26
Hälsopedagogik
Lärare: Christina Ulriksson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: B31

ÅV1910INF01K37 och ÅV1910INF01K1937EK
Information och kommunikation 1
Lärare: Peter Lissenko
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: E46 

ÅV1910KEM01K1937NV1
Kemi 1
Lärare: Inger Margareta Svensson
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: C49

ÅV1910KEM01K1937NV2
Kemi 1
Lärare: Mikael Jansson
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: C45

ÅV1910KEM01K1937NV3
Kemi 1
Lärare: Mikael Jansson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 08:30
Sal: C45

ÅV1910KEM01K15 och ÅV1910KEM01K1937NV4
Kemi 1
Lärare: Peter Piispanen
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 08:30
Sal: C49

ÅV1910KEM02K26
Kemi 2
Lärare: Inger Margareta Svensson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: C45

ÅV1910KOU0K12 och ÅV1910KOU0K1912BF
Kommunikation
Lärare: Åsa Larsson
Första lektion: Måndag 14 oktober kl. 9:00
Sal: E36

ÅV1910LÄR0K78 och ÅV1910LÄR0K1978BF
Lärande och utveckling
Lärare: Lena Villgren
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 9:00
Sal: F16

ÅV1910MA01AQ24
Matematik 1a, kväll
Lärare: Niklas Bremler
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.17:30
Sal: D48

ÅV1910MA01BQ24
Matematik 1b, kväll
Lärare: Niklas Bremler
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.17:30
Sal: D48

ÅV1910MA01BK268
Matematik 1b
Lärare: Peter Piispanen
Första lektion: Onsdag 16 oktober 13:00
Sal: D43

ÅV1910MA01CK268
Matematik 1c
Lärare: Peter Piispanen
Första lektion: Onsdag 16 oktober 13:00
Sal: D43

ÅV1910MA02AK379
Matematik 2a
Lärare: Bengt Askebrand
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: D41

ÅV1910MA02AQ24
Matematik 2a, kväll
Lärare: Sarah Wang
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: D41

ÅV1910MA02BK379
Matematik 2b
Lärare: Bo Erik Johansson
Första lektion: Tisdag 14 oktober kl. 09:00
Sal: D43

ÅV1910MA02BK379b
Matematik 2b
Lärare: Erika Bellander
Första lektion: Tisdag 14 oktober kl. 09:00 (kursen går tisdagar och fredagar kl 8.45 – 12.30)
Sal: Tisdagar D35 och fredagar D48

ÅV1910MA02BK26
Matematik 2b
Lärare: Erika Bellander
Första lektion: Onsdag 16 oktober  kl.13:00
Sal: D45

ÅV1910MA02BQ24
Matematik 2b, kväll
Lärare: Erika Bellander
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: D41

ÅV1910MA02CK379
Matematik 2c
Lärare: Bo Erik Johansson
Första lektion: Tisdag 14 oktober kl. 09:00
Sal: D43

ÅV1910MA02CK26
Matematik 2c
Lärare: Erika Bellander
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.13:00
Sal: D45

ÅV1910MA02CQ24
Matematik 2c, kväll
Lärare: Erika Bellander
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: D41

ÅV1910MA03BK159
Matematik 3b
Lärare: Johanna Östman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D45

ÅV1910MA03BK159
Matematik 3b
Lärare: Johanna Östman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D45

ÅV1910MA03BK48
Matematik 3b
Lärare: Kerstin Welin
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: D41

ÅV1910MA03BQ24
Matematik 3b, kväll
Lärare: Fredrik Rosengren
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: D43

ÅV1910MA03CK159
Matematik 3c
Lärare: Tommy Käll
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: C14(måndagar C 23, onsdag och fredag C14)

ÅV1910MA03CK48
Matematik 3c
Lärare: Kerstin Welin
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: D41

ÅV1910MA03CK1915NV1
Matematik 3c, Basåret grupp 1
Lärare: Kerstin Welin
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 08:30
Sal: B33

ÅV1910MA03CK1915NV2
Matematik 3c, Basåret grupp 2
Lärare: Helena Myhr
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 08:30
Sal: D48

ÅV1910MA03CK1915NV3
Matematik 3c, Basåret grupp 3
Lärare: Helena Myhr
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: D48

ÅV1910MA03CQ24
Matematik 3c, kväll
Lärare: Fredrik Rosengren
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: D43

ÅV1910MA04K157
Matematik 4
Lärare: Philip Higgins
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D43

ÅV1910GRMAAK579
Matematik grundläggande, delkurs 1
Lärare: Pia Toremar
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D-huset, plan 2

ÅV1910GRMABK579
Matematik grundläggande, delkurs 2
Lärare: Pia Toremar
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D-huset, plan 2

ÅV1910GRMACK357
Matematik grundläggande, delkurs 3
Lärare: Tarja Helena Ruuskanen
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:30
Sal: D-huset, plan 2

ÅV1910GRMADK357
Matematik grundläggande, delkurs 4
Lärare: Tarja Helena Ruuskanen
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:30
Sal: D-huset, plan 2

ÅV1910MED01K159 och ÅV1910MED01K19FMVO
Medicin 1
Lärare: Lourdes Amaya Gomez
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: B31

ÅV1910MED02K37 och ÅV1910MED02K1937VO
Medicin 2
Lärare: Lourdes Amaya Gomez
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.09:00
Sal: F14

ÅV1910MÄI0K56 och ÅV1910MÄI0K1956BF
Människors miljöer
Lärare: Charlotte Myr
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: E36

ÅV1910NA02K37
Naturkunskap 2
Lätrare: Anna Räväsmäki
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: C29

ÅV10PEA0K1915BF
Pedagogiskt arbete
Lärare: Charlotte Myr
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: B33

ÅV1910PEG0K1934BF
Pedagogiskt ledarskap
Lärare: Lena Villgren
Första lektion: Tisdag 15 oktober kl. 09:00
Sal: F16

ÅV1910PRI0Q3
Privatjuridik
Lärare: Anna-Karin Martinsson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl.17:30
Sal: D35

ÅV1910PRR01K48J
Programmering 1, Javascript
Lärare: Jan Rydh
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: E46

ÅV1910PRR01Q24CJ
Programmering 1, C# och Java
Lärare: Jan Rydh
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.17:30
Sal: E46

ÅV1910PRR01Q24P
Programmering 1, Python
Lärare: Jan Rydh
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.17:30
Sal: E46

ÅV1910PS01K9
Psykologi 1
Lärare: Linda Klaassen
Första lektion: Fredag 18 oktober kl. 08:30
Sal: D35

ÅV10PS01K199VO
Psykologi 1
Lärare: Tomas Lundberg
Första lektion: Fredag 18 oktober kl. 09:00
Sal: C29

ÅV1910PS02AQ3
Psykologi 2
Lärare: Run Gröndahl
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 17:30
Sal: D38

ÅV1910PSY01K37 och ÅV10PSY01K1937VO
Psykiatri
Lärare: Tomas Lundberg
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: F13

ÅV1910RED02K15 och ÅV1910RED02K1915RE
Redovisning 2
Lärare: Martin Roth-Lundin
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D38

ÅV1910REL01K48
Religionskunskap 1
Lärare: Olle Bolander
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.13:00
Sal: D38

ÅV1910SH01A1K197VO
Samhällskunskap 1a1
Lärare: Olle Bolander
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.09:00
Sal: D35

ÅV1910SAM01BK15
Samhällskunskap 1b
Lärare: Olle Bolander
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D35

ÅV1910SAM01BK26
Samhällskunskap 1b
Lärare: Katrin Sannerud
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: D41

ÅV1910SAM02Q2
Samhällskunskap 2
Lärare: Katrin Sannerud
Första lektion: Tisdag 15 oktober 17:30
Sal: D35

ÅV1910SOO0K26
Sociologi
Lärare: Linda Klaassen
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: D48

ÅV1910SPA01Q13
Spanska 1
Lärare: Frida Naranjo Ahlmark
Första lektion: Onsdag den 16 oktober klockan 17
Sal: C15

ÅV1910SPE01K15 och ÅV10SPE01K1948VO
Specialpedagogik 1
Lärare: Ruth Yosef
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: F14

ÅV10SPE01K1948BF
Specialpedagogik 1
Lärare: Åsa Larsson
Första lektion: Torsdag 17 oktober 09:00
Sal: B32

ÅV1910SVE01K26
Svenska 1
Lärare: Anna Rönquist
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: B44

ÅV1910SVE02K37
Svenska 2
Lärare: Annika Otterheim
Första lektion: Torsdag 17 oktober 09:00
Sal: B44

ÅV1910SVE02K48
Svenska 2
Lärare: Anna Rönquist
Första lektion: Torsdag 17 oktober 13:00
Sal: E37

ÅV1910SVE03K15
Svenska 3
Lärare: Anna-Karin Martinsson
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: D41

ÅV1910SVE03K26
Svenska 3
Lärare: Maria Engvall
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: C16

ÅV1910GRSVEBK3579 och ÅV198GRSVEBK3579X
Svenska grundläggande, delkurs 2
Lärare: Yvonne Hedman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:15
Sal: D-korridoren, Plan 2 

ÅV1910GRSVECK3579 och ÅV198GRSVECK3579X
Svenska grundläggande, delkurs 3
Lärare: Yvonne Hedman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:15
Sal: D-korridoren, Plan 2 

ÅV1910GRSVEDK3579 och ÅV198GRSVEDK3579X
Svenska grundläggande, delkurs 4
Lärare: Yvonne Hedman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:15
Sal: D-korridoren, Plan 2   

ÅV1910SVA01K37
Svenska som andraspråk 1
Lärare: Paulina Dekoj Sundelin
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 09:00
Sal: C14

ÅV1910SVA02Q4
Svenska som andraspråk 2
Lärare: Alena Billgert
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: C14

ÅV1910SVA03K48
Svenska som andraspråk 3
Lärare: Paulina Dekoj Sundelin
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 13:00
Sal: C16

ÅV1910GRSVABK1379
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 2
Lärare: Frida Naranjo Ahlmark
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: C15

ÅV1910GRSVABKQ24
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 2
Lärare: Maria Engvall och Catarina Jonsson
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl.17:30
Sal: C15

ÅV1910GRSVACK1379
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 3
Lärare: Alena Billgert
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 08:30
Sal: C16

ÅV1910GRSVACKQ24
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 3
Lärare: Katarina Ingberg
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: torsdagar C16 (tisdagar C14)

ÅV1910GRSVADK2468
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 4
Lärare: Annika Otterheim
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 13:00
Sal: C15

ÅV1910GRSVADKQ24
Svenska som andraspråk grundläggande, delkurs 4
Lärare: Katarina Ingberg och Leif Karlenstedt
Första lektion: Torsdag 17 oktober kl. 17:30
Sal: C16 

ÅV1910WEB01K15 och ÅV1910WEB0K1915ST
Webbutveckling 1
Lärare: Erika Norman
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: E44

ÅV1910VÅR01K19HVO
Vård- och omsorgsarbete 1
Lärare: Annika Hofgren
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 09:00
Sal: F16

ÅV10VÅR02K19137VO
Vård- och omsorgsarbete 2
Lärare: Ruth Yosef
Första lektion: Onsdag 16 oktober kl. 13:00
Sal: F13

 

Dela:
Kategorier: