Ansök till kursstart 11 september senast 16 juli!

Nu är det dags att söka till våra distanskurser med kursstart 11 september. Sista ansökningsdagen är nu på söndag den 16 juli. Vi erbjuder ett stort antal distanskurser samt klassrumskurser i SVA grundläggande delkurs 2-4.

Här är alla våra distanskurser med kursstart 11 september: Affärsjuridik, Animation 1, Barns lärande och växande, Biologi 1-2, Digitalt skapande 1, Engelska 5-7, Etik och människans livsvillkor, Fotografisk bild 1-2, Företagsekonomi 1-2, Grafisk Illustration, Vektorgrafik, Pixelgrafik, Grafisk kommunikation 1, Hemsjukvård, Historia 1b, Historia 2a, Hälsopedagogik, Information och kommunikation 1, Kemi 1-2, Kommunikation, Lärande och utveckling, Matematik 1-4, Medicin 1-2, Medieproduktion, Människors miljöer, Naturkunskap 1a1, Naturkunskap 1a2, Naturkunskap 1b, Naturkunskap 2, Psykiatri 1, Psykologi 1, Programmering 1, Programmering 1 JavaScript, Redovisning 1-2, Religionskunskap 1, Samhällskunskap 1 b, Specialpedagogik 1, SVA grundläggande, Svenska 1-3, SVA 1-3, Vård och omsorg vid demenssjukdom och Webbutveckling 1-2.

Ansök senast 16 juli. Du ansöker via din kommun och du hittar länkar till alla kommuner här.

Se alla dagar och tider i vår kurskatalog.

Dela: